Reklam Alanı
Reklam Alanı
Reklam Alanı

Bilim Kurulu sonrası Bakan Fahrettin Koca’dan risk haritası açıklaması

Lorem Ipsum pasajlarının birçok çeşitlemesi vardır. Ancak bunların büyük bir çoğunluğu mizah katılarak veya rastgele sözcükler eklenerek değiştirilmişlerdir.

Reklam Alanı
featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Yeni normalleşme sürecinin başlamasının ardından Bilim Kurulu ilk toplantısını gerçekleştirdi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, toplantı sonrası yaptığı yazılı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

*Covid-19 salgını ile mücadelemize ilk günkü kararlılık ve gayretimizle devam ediyoruz. 1 Mart itibarı ile salgının kontrolünde yeni bir aşamaya geçtik. Sayın Cumhurbaşkanımızın Kabine toplantısının akabinde açıkladığı esaslar temelinde iller kendi risk seviyelerini dikkate alarak kapsamı değişen tedbirlerle mücadeleye devam edecekler.

*Bugünkü Bilim Kurulu toplantımızın gündemi kontrollü normalleşme süreciydi.

*Düşük riskli illerimizde kısıtlamaların hafifletilmesi ile artacak olan sosyal hareketliliğin tedbirlerde gevşeme anlamına gelmediğini, gelmemesi gerektiğini tekraren hatırlatmakta fayda görüyoruz. Vatandaşlarımızın normal hayata kavuşma yolundaki kontrollü adımları tedbirlerden taviz olarak algılamadığına eminiz. Tedbirlere uymaya devam ederek planlanabilir ve öngörülebilir yarınlara emin adımlarla ilerlemeliyiz.

Reklam Alanı
Fotoğraf: Ahmet

MUTANT VİRÜS AÇIKLAMASI

*Virüs hayatımızdan çıkmış değil. Ancak çıkacağı günler yakın. Mutant virüslerin gittikçe daha yaygın görülmesi ve bulaştırıcılığının artması da ihtimal dahilinde. Bununla beraber tedbirler mutasyon için de geçerli ve etkili. Yüksek vaka sayılarımız hala, hayatımızı olağan akışına kavuşturma umudumuzun önünde bir tehdit oluşturmaya devam etmektedir. Ancak kontrol elimizde ve tedbirlere uyarak normalleşebiliriz.

65 YAŞ ÜSTÜ VE 20 YAŞ ALTI MESAJI

Reklam Alanı

*Umutla beklediğimiz günlere sosyal hareketliliğimiz içinde de virüsün yayılmasını engelleyerek ulaşacağız. Sokakta, toplu taşıma araçlarında, okullarda, kafe ve restoranlarda, çarşı pazarda virüse karşı taviz vermeden, çocuklarımızın okullarına kavuşması, esnafımızın kepenklerini açması, başından bu yana bu mücadelenin en fedakar kesimini oluşturan 65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşlarımızın günlük hayata dahil olmasını kalıcı kılacağız. Böyle bir dönemde kontrolsüz atılan her adımın bizi iki adım geriye götüreceği unutulmamalıdır.

thumbnail
İlişkili Yazı
Bilim Kurulu sonrası Bakan Fahrettin Koca’dan risk haritası açıklaması

*Her birimizin sağlığının diğerimize emanet olduğunu unutmayalım. İllerin risk haritası bu dönemde çok büyük önem arz ediyor.

*Mücadelemizin bu aşamasında mavi renk, umut, azim ve virüse karşı mücadeledeki kararlılığımızı temsil ediyor. Her bir ferdimiz, kırmızı, turuncu ve sarı renkleri maviye dönüştürmek ve mavide tutmak için bir an bile olsa hassasiyetini kaybetmemelidir.

Güncel Covid Verileri
695.781.740
+31181
627.110.498
+15430
6.919.573
+56

15 GÜNDE BİR YAYIMLANACAK

*7 günlük vaka görülme sıklığını il bazında yayınlamaya haftalık olarak devam edeceğiz, risk haritası da 15 günde bir yayınlanacak. İllerimiz risk haritasına göre kendi durumlarını gözden geçirerek tedbirlere uyacaklardır. İl Hıfzıssıhha Kurullarının kendi risk durumlarını gözden geçirip tedbir almalarına ve bunu kamuoyuyla paylaşmalarına fırsat vermek için veriler hafta sonu paylaşılacak ve tedbirler 15 gün aralarla hafta başında uygulamaya geçecektir. Kontrollü olarak normalleşme dönemi fiilen başladı. Bunun konforunu yaşarken tedbiri elden bırakmayalım.

*Kullandığımız inaktif aşının ülkemizde 10 bin kişiyi aşkın kişi üzerinde yapılan Faz 3 çalışma sonuçları açıklandı. Bu çalışmada PCR ile doğrulanmış COVID 19 vakaları ile aşının etkililiği %83,5 olarak hesaplanmıştır. Hastanede yatışı engelleme oranı ise %100 olarak bulunmuştur. Bilim insanlarımızı gösterdikleri titiz ve hassas çalışmalar sebebiyle tebrik ediyorum.

*Aşının etkisini hissetmeye başladık. Aşılama programının hastane yükümüzün sabit seyri ve hastalığın şiddetinin azalması hususunda hissedilir bir etkisi olduğunu memnuniyetle izliyoruz.

*Bilim kurulumuzun önerileri ile belirlediğimiz plan dahilinde aşılama süreçlerimiz yürütülmeye devam etmektedir. Aşı temin sürecine paralel olarak vatandaşlarımızın aşılanmaları programlı şekilde devam edecektir. Aşı stratejimiz ve tercihlerimizle küresel düzeyde süreci en başarılı şekilde yürüten ülkeler arasındayız. Virüsle mücadelemizde vatandaşlarımızın desteği ve ilgisi sayesinde yaşadığımız bu olumlu seyri elbirliğiyle koruyacağız.

Güncel Covid Verileri
17.232.066
+0
0
+0
102.174
+0

Tepki Ver | mutlu83
83
mutlu
Mutlu
25
_zg_n
Üzgün
25
sinirli
Sinirli
11
_a_rm_
Şaşırmış
20
vir_sl_
Virüslü
Bilim Kurulu sonrası Bakan Fahrettin Koca’dan risk haritası açıklaması
Reklam Alanı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

19 Yorum

 1. ÜyeUzmanDoğrulanmamış 23 Aralık 2020, 07:39

  Uyduyddu

 2. ÜyeUzmanDoğrulanmamış 8 Ocak 2021, 13:38

  deneme

 3. ÜyeDoğrulanmamış 14 Mart 2021, 22:35

  deneme yorumu @admin

 4. ÜyeUzmanDoğrulanmamış 20 Eylül 2021, 10:23

  Bu bir deneme yorumudur.

 5. ÜyeUzmanDoğrulanmamış 22 Eylül 2021, 10:47

  Lorem Ipsum, dizgi ve baskı endüstrisinde kullanılan mıgır metinlerdir. Lorem Ipsum, adı bilinmeyen bir matbaacının bir hurufat numune kitabı oluşturmak üzere bir yazı galerisini alarak karıştırdığı 1500’lerden beri endüstri standardı sahte metinler olarak kullanılmıştır.

 6. Great article

  Cevapla
 7. ÜyeUzmanDoğrulanmamış 9 Şubat 2022, 00:05

  Bu bir deneme yorumudur.

 8. Üye 23 Şubat 2022, 09:34

  Bu bir deneme yorumudur.

  Cevapla
 9. ÜyeUzmanDoğrulanmamış 13 Haziran 2022, 07:40

  Çok iyi

 10. ÜyeDoğrulanmamış 6 Temmuz 2022, 03:19

  deneme yorum

 11. ÜyeUzmanDoğrulanmamış 28 Ağustos 2022, 15:18

  Güzel

  Cevapla
 12. ÜyeUzmanDoğrulanmamış 15 Ekim 2022, 20:45

  d

 13. ÜyeUzmanDoğrulanmamış 5 Aralık 2022, 19:35

  Tema güzelde

 14. ÜyeUzmanDoğrulanmamış 12 Aralık 2022, 02:27

  deneme yorumudur bu

 15. Yorum yazdım Şimdi daha yeni

  Cevapla
 16. ÜyeUzmanDoğrulanmamış 18 Ağustos 2023, 15:54

  asdfg

  Cevapla
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kanews ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin
Reklam Alanı